ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ
НА 2019-2020 Н.Р.

Вступ

В Україні, як і в інших країнах світу склалася система виховання, в якій втілилася самобутність народу. Нині під впливом національно – виховних традицій народу поступово відроджується національна система виховання, функціонування якої відповідає таким реаліям сьогодення, як перехід України на ринкову економіку, відродження в усіх сферах життя українського суспільства і процес розбудови незалежної держави.

Концепція громадянського виховання, Концепція національного виховання, закон України „Про загальну середню освіту”, Національна доктрина освіти у двадцять першому столітті головною метою виховання на сучасному етапі бачить передачу молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду, і на цій основі формування особистісних рис громадянина України, які включають в себе національну самосвідомість, розвинену духовність, моральну, художньо – естетичну, екологічну, правову, трудову і фізичну культуру, розвиток здібностей і талантів.

Головна мета школи – формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті.

Над реалізацією цих завдань працюватиме педагогічний колектив протягом навчального року. Виконуючи ці завдання педагоги використовуватимуть різноманітні форми і методи роботи: екскурсії, конкурси, турніри і т. д.

Основними завданнями роботи у 2019 – 2020 н. р. є :

- виховання громадянина України;

- формування особистості учня, його наукового світогляду, його здібностей, обдарувань;

- виконання вимог Державного стандарту освіти, підготовку учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;

- виховання в учнів поваги до Конституції, державних символів, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків, прав і свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії;

- формування компентності,що стосується соціальних взаємовідносин людини з іншими людьми;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій, звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я учнів.

І.Аналіз виховної роботи за 2016– 2017 н. р.

На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затвердженої наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, з метою реалізації Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховного характеру,створення організаційних і методичних умов, що забезпечують інтенсифікацію виховної діяльності, оновленню виховних технологій на основі вітчизняних традицій та сучасного світового досвіду, забезпеченню цілісності та різноманітності виховного процесу, гармонізації сімейного й суспільного виховання, плану роботи навчального закладу на 2018– 2019 навчальний рік, згідно з планом внутрішкільного контролю за організацією виховної роботи в школі директором школи протягом квітня-травня 2017 року здійснено перевірку стану виховної роботи в 1-10 класах. Діяльність класних колективів, учнівського самоврядування, дитячої організації «Веселка», педагогів організовано за такими напрямками: родинне виховання, військово-патріотичне виховання, трудове виховання, моральне виховання, правове виховання, превентивне виховання, екологічне виховання, формування здорового способу життя, художньо-естетичне виховання, сприяння творчому розвитку особистості.

Для реалізації виховної теми школи «Шляхи формування і розвитку в особистості духовно-моральної культури, правової свідомості, ціннісного ставлення до себе і оточуючих» передбачалось вирішення наступних завдань:

- дотримання принципів виховання, передбачених Національною програмою;

- організація виховного процесу в класному колективі та з батьками;

- створення програми виховання для кожного класного колективу з урахуванням власних педагогічних можливостей класних керівників, батьків тощо;

- реалізація у процесі роботи особистісно орієнтованого, діяльнісного, системного, творчого та компетентнісного підходів до організації виховного процесу в шкільному та класному колективах.

Із метою вирішення цих завдань із класними керівниками 1-11 класів проведено ряд методичних заходів, відбулись засідання методоб’єднання класних керівників, на яких розглянуто питання превентивного виховання як головного чинника у формуванні безпечної поведінки школярів, рівня вихованості учнів 1-11 класів. Особливу увагу приділено та розглянуто питання виконання Національної програми «Стоп насильству!» до 2020 року. Проведено круглий стіл на тему: «Використання дитячої праці», диспут «Протидія злочинному впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище» тощо. Працювали творчі групи класних керівників: 1-4 класи (керівник Костюкова С.Л.),над темою: «Виховання ціннісного ставлення особистості до мистецтва шляхом проведення уроків та позакласних заходів»; 5-8 класи (керівник Ващейкін О.А..) – «Формування моральної культури поведінки школяра в сучасних умовах»; 9-11 класи (керівник Чайковська Л.М.)– «Спільна робота сім’ї та школи щодо організації виховного процесу в старшій ланці». Керівниками творчих груп оформлено матеріали, які можна використовувати у подальшій роботі з учнями класним керівникам.

Перевірка засвідчила, що класні керівники в цілому володіють методикою планування, грамотно складають психолого-педагогічні характеристики класів, чітко визначають цілі і завдання виховання. Планування роботи здійснюють за розділами, що передбачають аналіз виховної роботи, характеристику класного колективу, основні виховні заходи, роботу з безпеки життєдіяльності та охорони праці, роботу з батьківською громадськістю, а також індивідуальну роботу з учнями. Всі класні керівники дотримують структури планування виховної роботи з дітьми.

Змістовно планують роботу та використовують різноманітні і цікаві форми роботи класні керівники Картунова Н.О.,Сидоренко Т.О., Ващейкін О.А., Вітковська Л..В.. Заслуговують на увагу виховні заходи «Україна –це Європа» (7 клас, класний керівник Стружнікова.В.Б.), «Вишиванка моя , вишиванка» (5-Б клас, класний керівник Аніпченко Ю.В.), «Осінь золота» (3-Б клас, класний керівник Гончаренко Т.М.), « Україна – це тереторія гідності та свободи» (11-Аклас, класний керівник Погоріла Л.А.).

Класні керівники приділяють особливу увагу роботі зі збереження життя здоров’я учнів, проводять питань охорони праці для учнів, правильно ведуть записи в відповідних журналах.інструктажі з і

Цікаві форми роботи з батьками застосовують класні керівники Кармаліта Г.М., Осіпова С. І., Большакова В.В..Вони використовують як традиційні форми роботи (батьківські збори, засідання батьківського комітету), так і нетрадиційні форми роботи (родинні свята, круглі столи з елементами презентації, диспути, батьківський ринг), на яких розглядають питання виховання дитини в сім’ї, сімейних конфліктів та шляхи їх розв’язання, запобігання насильству над дітьми, формування головних чинників здорового способу життя, попередження травматизму тощо. Однак потребує методичних консультацій із питань планування роботи з батьками в класному колективі 5-А класу( класний керівник Піддубна Н.Я.)

Заслуговує на увагу індивідуальна робота класних керівників із учнями. Цікаві форми роботи з дітьми (тренінги, КВК, КТС, анкетування, шоу-програми) обирають класні керівники Макаревич В .Д., Чайковська Л.М. Проте недостатньо проводиться індивідуальна робота з учнями 7 класу (класний керівник Стружнікова В.Б.), 4-Акласу (класний керівник Рута Т.В.). У цих класних колективах мають місце правопорушення, спостерігається незадовільна поведінка учнів під час навчально-виховного процесу, невиконання учнями правил для учнів .Тому в цих класах виховний процес потребує поглибленого вивчення.

Із метою профілактики правопорушень, запобігання злочинності, бездоглядності затверджено відповідні заходи що до профілактики злочинності на 2018-2019 навчальний рік; розроблено і впроваджено заходи на виконання Комплексної програми профілактики правопорушень на 2015-2020 р.р.

У вересні 2018 року проведено громадський огляд умов проживання, виховання категорійних дітей. За підсумками в 2018/9навчальному році складено соціальний паспорт школи, який нараховує:

- дітей під опікою – 5;

- багатодітних сімей – 8, в них дітей – 31 особа;

- дітей із неповних сімей – 15 осіб; дітей - напівсиріт – 5 осіб;

- малозабезпечених сімей – 2; в них дітей – 4 особи;

- творчо обдарованих дітей – 17 осіб.

Працює рада з профілактики правопорушень серед неповнолітніх (засідання відбувалися щомісяця ).

На засіданнях ради профілактики розглядали питання поведінки, успішності учнів школи, стан відвідування учнів 5-10 класів. Варто зазначити, що однією із основних причин запрошення дітей і їхніх батьків на засідання Ради профілактики є низька успішність, пропуски уроків без поважних причин учнями, безвідповідальне ставлення батьків до своїх обов’язків. Батькам надано рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації їх дозвілля.

. Організовувались зустрічі з лікарями ЦРЛ , проводились лекції з питань здорового способу життя, анкетування, опитування із питань превентивного виховання та запобігання насильству. До участі у таких заходах залучені працівники правоохоронних органів, працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Традиційним стало проведення в школі заходів із питань правового виховання та запобігання насильству. У грудні 2018 року проведено Тиждень «Світ без насильства». Розроблено план заходів щодо його проведення.

Класні керівники ведуть чіткий (поурочний) контроль за станом відвідування учнями занять. Записи здійснюють у відповідному журналі черговими вчителями та адміністрацією школи. Налагоджено роботу з батьками щодо своєчасного інформування адміністрацією школи про причини відсутності школярів. Двічі на рік питання відвідування учнями школи заслухано на на нарадах при директору .

Із метою фізичного розвитку учнів у вересні - травні 2018\2019 н. року проведено День здоров’я.

Команда юнаків та дівчат зайняла I місце в районних змаганнях «Лелеченя».

В школі протягом навчального року реалізовуються заходи з пропаганди здорового способу життя, профілактики тютюнокуріння та не вживання підлітками наркотичних речовин.

Із метою пропаганди здорового способу життя в школі організовано чітку та цілеспрямовану роботу з означеного питання:

- анкетування учнів;

- години спілкування;

- перегляд відеофільмів «Правда про наркотики», «Міфи і реальність про СНІД», «10 причин через які ти не станеш наркоманом» тощо;

- виставка малюнків «Здоров’я та здоровий спосіб життя» (5-7 класи);

- виставка колажів та стіннівок «Моє здоров’я в моїх руках» (8-11 класи);

- перегляд відеоматеріалів щодо профілактики ВІЛ- інфекції/СНІДу тощо.

Із метою пропаганди здорового способу життя в школі проведено тематичні тижні :

- тиждень знань безпечної поведінки

- тиждень безпеки дорожнього руху

-тиждень правил пожежної безпеки

Розроблено заходи щодо розвитку патріотичного виховання учнівської молоді на 2018/2019 рік. Учні традиційно беруть участь у відзначенні Дня Українського козацтва,День памяті жертв голодоморів, Дня Революції Гідності та Свободи, Дня Героїв Небесної Сотні ,Дня пам’яті та примирення, упорядковують пам’ятник загиблим воїнам, братську могилу на міському цвинтарі.

Із метою змістовного дозвілля учнів проведено музичне- шоу «Дискотека 80-х» ,(жовтень 2018 року для учнів 8-10 класів), шоу – програма» Чудеса в Новорічну ніч!» , засідання літературного салону (березень 2017року) на тему: «Жіночі образи в твочості Т.Г. Шевченка.» для учнів 8-11 класів.

Заслуговують на увагу такі форми роботи, як виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя», традиційні благодійні ярмарки( жовтень 2018р.,лютий 2019 р.) конкурс «Найкращий клас року».

Особливу увагу приділено екологічному та трудовому вихованню учнів. Протягом I та ІІ семестру учні 5-11класів брали участь у акціях «Шкільне подвір’я» та «Будиноночок для птаха» де найактивніше працювали учнівські колективи 1-4 класів та 6, 9-Б класів .

В травні 2019 року проведено загальношкільні батьківські збори для учнів 1- 10 класів, де розглянуто питання: «Запобіганя булінгу в навчальному закладі», «Соціальний захист неповнолітніх», затвердження правил для учнів НВО» Новомиргородська загальноосвітня школа I-III ступенів №2-ДНЗ»

В навчальному закладі працює консультаційний пункт для батьків із питань труднощів у виховання дітей, надання допомоги сім’ям із метою поліпшення відвідування дітьми школи, своєчасне інформування батьків про відсутність дітей на заняттях. Консультаційні послуги надають дирекція школи та класні керівники 1 – 10 класів. Дирекцією школи проведено тестування з метою виявлення готовності майбутніх першокласників до навчання в школі.

.

Усією роботою у школі керує орган учнівського самоврядування-Шкільний Парламент Дітей .Очолює парламент Соколюк Анна, учениця 9 класу. Шкільний парламент складався з 6 секторів:

- центр навчання і творчості (голова Тішевич Анастасія, 10клас):

- центр дисципліни і порядку (голова Забудько Даніїл 10 клас.);

- центр дозвілля (голов Морозова Сніжана, 9 клас);

- шефський центр (голова Самойленко Поліна, 8клас);

- організаційний центр (голова Кушкова Марія, 9 клас);

- прес-центр (голова Михайлюк Анастасія , 6 клас);

- центр здоров’я та спорту(голова Пасічний Олександр, 8 клас).

Кожний центр проводив роботу відповідно до плану. Члени учнівського самоврядування контролювали чергування учнів 8-11 класів по школі, відповідали за чистоту і порядок в навчальних кабінетах та на території школи, організовували проведення загальношкільних творчих справ та заходів, а саме : акції «Будиночок для птаха» , «Милосердя»,благодійні ярмарки,захід до Дня жертв голодоморів,

Природоохоронна робота з трудовим вихованням учнів тісно взаємопов’язані. В ході проведення благоустрою в школі проведено акції «Чисте подвір», спільно з Новомиргодським віділом Олександрійськоголісгоспу проведено спільну акцію «Озеленемо Україну», в рамках якої висаджено саджанці 30 кущів та 15 дерев туї і ялини на шкільноому подвірї . Крім того до Дня Украінського козацтва виаджена алея» Захисника»

.

Велика увага приділяється пропаганді здорового способу життя. Серед учнів школи відбулися конкурси газет, інформаційних дайджестів «Ми за здоровий спосіб життя!», «Стоп курінню», з учнями 9, 10 класів лікарями та класними керівниками проведено виховні бесіди: «Алкоголь, наркоманія – наслідки їхньої дії на особистість», «Вплив алкоголю на організм людини», «Енергетичні напої – енергія чи шкода?», до Міжнародного дня відмови від паління проведено годину спілкування «Тут палять?», годину спілкування «СНІД – смертельна загроза людству».

В класах розміщені куточки національної символіки, правила для учнів, інформаційні куточки; організовано в шкільній бібліотеці роботу постійно діючої виставки літератури на правову тематику; перегляд відеоматеріалів на тему профілактики алкоголізму та наркоманії серед молоді: «Зупинись над прірвою», «ВІЛ-СНІД (толерантна поведінка до ВІЛ -інфікованих)», «Запобігання сексуальному насильству», «Профілактика ВІЛ-СНІДу та запобігання захворювань, які передаються статевим шляхом».

У підтримку щорічної Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» у школі було затверджено план заходів, які проводилися з 25.11-10.12.2018 року. . Так, під час проведення Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» шкільний психолог організувала і провела «Круглий стіл» «Попередження насильства у сім’ї», анонімне анкетування з приводу проявів фактів насильницьких дій у житті, радіолінійку до Дня прав людини «На життя, свободу,недоторканність особи для всіх без винятків». У продовж акції був показаний фільм «Стоп насильству».

Також, значна роль приділяється толерантному вихованню учнів. До Міжнародного дня толерантності пройшли бесіди та виховні години: «Людина починається з добра» (5-6 класи), «Без толерантності немає дружби» (7-9 класи), «Повага людської гідності» (11 клас).

В січні була проведена святкова лінійка, присвячена Дню Соборності України. Був знятий відеоролик для участі в районному шкільному флещмобі « Україна – це модно!»

.

Правовиховна діяльність педагогів вирішує завдання профілактичної роботи, запобігання правопорушенням в учнівському середовищі, формування позитивної мотивації здорового способу життя.

Також, значна роль приділяється толерантному вихованню учнів. До Міжнародного дня толерантності пройшли бесіди: «Людина починається з добра» (5-6 класи), «Без толерантності немає дружби» (7-9 класи), «Повага людської гідності» (10 клас).

Вихователями проводились бесіди з попередження дитячого травматизму згідно з календарними планами. Обсяг бесід ведеться класними керівниками в журналах на спеціально відведених сторінках.

З метою забезпечення вільного, творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, оволодіння додатковими знаннями, вміннями та навичками організації дозвілля вихованців в школі організовано роботу спортивних секцій.

З метою надання методичної допомоги класним керівникам протягом навчального року проводились наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах. Класні керівники брали участь в районних заходах з питань виховання. З метою досягнення більшої ефективності виховної роботи класні керівники працювали , проводячи тестування, діагностику, вивчаючи індивідуальні особливості учнів, продовжували роботу над складанням «Карт індивідуального психологічного розвитку учнів».

Варто відзначити, що перевагою виховної роботи школи є її побудова за місячниками та тижневими циклами. Це дозволяє зосередити сили учасників виховного процесу на спільній темі і організовувати роботу більш цілеспрямовано.

Протягом року питання з охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядалось на засіданні методичного об’єднання класних керівників, нарадах при директорові:

З метою сприяння творчому та інтелектуальному розвитку учнів школи, розвитку духовності, моральності, патріотизму, естетичного виховання та організації змістовного дозвілля школярів протягом року проводилися виховні заходи в рамках школи. Суттєву роль у здійсненні системи роботи школи з виховання свідомого громадянина України зі сформованою життєвою компетентністю є діяльність з превентивного виховання, до заходів якого входить попередження злочинності та правопорушень, виявлення негативних змін у поведінці учнів, вивчення причин і умов, що сприяли їм, надання консультативної допомоги підліткам з девіантною поведінкою.

З метою виявлення випадків насильства проводилося анкетування в 8-9-х класах. Було визначено, що діти володіють знаннями та поняттями про насильство. В класах проведено бесіди з профілактики насильства серед дітей, про відповідальність перед законом за вчинення насильства.

Проведені дослідження побутових умов та умов сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують особливої педагогічної уваги. Оформлені акти обстеження.

Протягом навчального року велика увага приділялась профілактичній роботі. Проводилися тематичні бесіди з учнями різних класів з метою запобігання девіантної поведінки та розвитку в дітях толерантності, співробітництва з навколишнім (5-8 кл). Це дало змогу продуктивному спілкуванню з учнями в позитивному контексті.

Дирекція школи та класні керівники школи постійно підтримують зв’язки з з органами виконавчої влади, Центром соціальних служб сім’ї та молоді, службою у справах дітей з метою надання соціально-правової допомоги дітям та їх батькам, проведення гуманітарних акцій, оперативної допомоги проблемним дітям.

ІІ.Завдання на 2018– 2019 н. р.

Керуючись Законом України “Про загальну середню освіту ”, Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України » та Програмами в галузі освіти, де визначені завдання загальної середньої освіти, школа головну увагу у виховній роботі акцентує на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, з свідомим ставленням до обов’язків; на формуванні творчої особистості учня; вихованні поваги до національних цінностей нашого народу; вироблення навичок здорового способу життя.

Виховання органічно поєднується з процесом навчання дітей, оволодінням основ наук, багатством національної і світової культури.

Пріоритетним напрямком є всебічний і гармонійний розвиток особистості, яка здібна до саморозвитку, самовиховання і самореалізації, в своїй діяльності керується загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміє традиції свого народу.

Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, іх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання.

Основною метою педагогічних працівників у вихованні учнів у 2017-2018 навчальному році буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

У роботі з учнями педагогічним працівникам необхідно керуватися Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указом Президента України від 25 червня 2014 року №344/2014), Методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році та здійснювати виховну діяльність у відповідності до наступних ключових напрямів:

ціннісне ставлення до себе;

ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

ціннісне ставлення до праці;

ціннісне ставлення до природи;

ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Серед основних завдань — національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Протягом 2019-2020 навчального року необхідно підвищити рівень національного і патріотичного виховання та превентивної роботи.

В контексті нових викликів, що постали перед країною, педагогічним працівникам необхідно переглянути практику виховної роботи та захисту дітей в навчальному закладі. Задля консолідації суспільства необхідно посилити національно-патріотичний характер навчання та виховання, передбачивши використання у виховній роботі з учнями кращих традицій та звичаїв Українського народу.

Основним документом у сфері освітньої політики щодо патріотичного виховання підростаючого покоління є Концепція національно-патріотичного виховання молоді, затверджена спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства оборони, Міністерства культури і туризму, Міністерства освіти і науки від 27.10.2009 № 3754/981/538/493 .

Зусилля педагогічного колективу в 2019-2020навчальному році мають бути спрямовані на реалізацію проектів щодо виховання учнів у дусі патріотичного обов'язку, готовності до військової служби та захисту України, повазі до чинного законодавства та засад демократичної, правової держави.

Особливої уваги потребують питання превентивного виховання, які передбачають впровадження системи підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки.

Виховання емоційної культури та конструктивної поведінки особистості є одним із ключових пунктів виховного процесу сучасної школи. Його актуальність обумовлена підвищеним рівнем тривожності школярів. Проявляється це у стресі, тривозі, агресії, особистісних розладах. Існує необхідність вчити дітей толерантному ставленню одне до одного, проводити роботу з розвитку комунікативних навичок спілкування.

Необхідно також налагодити взаємодію з органами внутрішніх справ щодо ефективної профілактики із застосуванням відновних практик для запобігання конфліктам та іншим негативним проявам учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зусилля педагогів мають бути спрямовані на формування в учнів відповідальності, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, моральних якостей, які б регулювали їхню поведінку.

Важливим в питаннях профілактики дитячої жорстокості та насильства є проведення належного сімейного виховання, відродження сімейних цінностей, підвищення ваги виховної функції сім'ї та підняття її авторитету, підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя.

Актуальною є систематична й послідовна педагогізація батьківської громадськості, оскільки члени сім’ї – це перші вихователі дитини. У навчально-виховному процесі необхідно враховувати, що вплив сім’ї на підростаючу особистість залежить від багатьох факторів, а саме: склад сім’ї (повна – неповна, наявність членів старшого покоління); побутові умови; морально-психологічний клімат; соціальна орієнтація; загальна культура; забезпечення єдності вимог до дитини усіх членів сім’ї; характер спілкування батьків із дитиною; єдність сімейних інтересів.

Цілеспрямована робота має проводитися щонайменше у двох напрямах: педагогічна просвіта батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до виховної роботи; підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя.

Превентивне виховання забезпечується на законодавчому рівні Законом України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ "Про охорону дитинства"; Законом України від 21.06.2001 № 2558-ІІІ "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю"; постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 "Про затвердження Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2023 року", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 № 2140 "Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2015-2020 роки", постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2013 № 350 "Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1209 "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2020 року".

Беручи до уваги наказ Міністерства від 03.08.2013 № 888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2020 року», пріоритетними в роботі педагогічних працівників із означеної проблеми залишаються:

· упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;

· використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності;

· впровадження шкільного самоврядування в начально-виховний процес;

· ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;

· запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості;

· впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками навчально-виховного процессу;

· перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату тощо.

Педагогічним працівникам необхідно забезпечити неухильне виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004 № 5/34/24/11 "Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення". Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми. Педагогічним колективам необхідно здійснювати:

• внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника;

• інформувати служби у справах дітей,

• здійснювати психолого-педагогічний супровід таких дітей;

• контролювати відвідування ними навчальних занять та якість навчання;

• активно залучати до громадської та гурткової роботи тощо.

З метою профілактики та усунення явищ дискримінації і насильства в учнівському середовищі, створення безпечного середовища в школі необхідно впроваджувати інтерактивні форми роботи .

У новому 2019-2020 навчальному році педагогічні працівники будуть працювати над виховною темою

««Шляхи формування і розвитку в особистості духовно-моральної культури, правової свідомості, ціннісного ставлення до себе і оточуючих»

ПРІОРІТЕТНІ НАПРЯМКИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

1. Формування особистих рис громадян України, національної свідомості та самосвідомості учнів.

2. Виховання духовної культури особистості.

3. Виховання поваги до Конституції та законодавства України, державної символіки.

4. Формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою.

5. Утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам’яті.

6. Збагачення народних традицій, звичаїв.

7. Виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності та культури розумової праці.

8. Формування творчої працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря.

9. Забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров’я.

10. Формування екологічної культури учнів, гармонії їх відносин з природою.

11. Створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів до різноманітної діяльності, самореалізації.

12. Посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці учнів.

13. Підпорядкування змісту, форм і методів роботи визнанню особистості дитини як найвищої соціальної цінності.

14. Створення умов для соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, що залишилися без батьківського піклування.

15. Зміцнення служби соціальної та психолого-педагогічної допомоги дітям, батькам, сім’ям.

16. Організація педагогічно-доцільної системи учнівського самоврядування, колективне планування діяльності вчителів та учнів через раду, учнівський комітет.

17. Доцільне використання можливості позашкільних навчально-виховних закладів для організації позакласної та позашкільної роботи.

Аналізуючи роботу за минулий навчальний рік у 2018\2010 н. р. педагогічному колективу необхідно:

- активно залучати учнів до участі у позаурочному житті;

- покращити роботу класних керівників з класним активом, органами учнівського самоврядування;

- класним керівникам організувати виховну роботу в класі з урахуванням потреб і запитів учнів;

- класним керівникам ефективно впроваджувати в виховній діяльності інноваційні форми роботи згідно Основних орієнтирів виховання .

Вирішення завдань виховної роботи у школі здійснюватиметься за напрямами

Цінісне ставлення до себе

:

-

ПЛАНУВАННЯ ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ ЗА ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ

Ø Організація роботи щодо виховання ціннісного ставлення учнів до себе

1.Виховні досягнення учнів 1-4-х класів.

Сформованість основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості:

· усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров’я (фізичного, психічного, соціального, духовного, культурного) кожної людини;

· адаптація до змін навколишнього середовища, пізнання прекрасного у собі, основ само оцінювання, самоконтролю, саморегуляції, самоповаги почуття гідності, безпеки власної життєдіяльності;

· знання та навички ведення здорового способу життя (дотримання правил гігієни, рухового режиму).

2.Виховні досягнення учнів 5-7-х класів.

Усвідомлення основних засад “Я-концепції” особистості:

· норм власної поведінки;

· прагнення бути фізично здоровою людиною;

· знань та вмінь оцінювати свій фізичний та психічний стан, своє здоров’я;

· наслідків негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я людини;

· конструктивний підхід до вирішення різних життєвих ситуацій.

3.Виховні досягнення учнів 8-9-х класів.

Сформованість основних засад “Я-концепції” особистості:

· вмінь цінувати себе як унікальну і неповторну особистість;

· наслідків негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я людини;

· вміння визначати свій соціальний статус у соціальній групі, уникати конфліктних ситуацій, адаптуватися в різних життєвих ситуаціях.

4.Виховні досягнення учнів 10-11-х класів.

Сформованість життєвих компетенцій, активної життєвої позиції:

· імунітету до асоціальних впливів, готовності до виконання різних соціальних ролей;

· уміння орієнтуватися та адаптуватися у складних життєвих ситуаціях, розв’язувати конфлікти на основі принципів толерантності;

· навичок самопізнання, самовизначення, самореалізації, самовдосконалення, самооцінки;

· життєвих пріоритетів, цілей та ідеалів;

· особистої культури здоров’я.

Ø Організація роботи щодо виховання ціннісного ставлення учнів до сім’ї, родини, людей

1.Виховні досягнення учнів 1-4-х класів.

Сформованість основ національних та загальнолюдських цінностей:

· уміння та навичок підтримки та збереження між особистісної злагоди, запобігання та мирне розв’язування конфліктів;

· здатності враховувати думку інших людей, адекватно оцінювати власні вчинки та вчинки інших;

· моральних якостей (чуйності , чесності, правдивості, справедливості, гідності, толерантності, милосердя, взаємодопомоги, співпереживання, щедрості, поваги до особистості).

2.Виховні досягнення учнів 5-7-х класів.

Усвідомлення цінностей соціального спілкування:

· розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей;

· вміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та в колективі, прощати та просити пробачення.

3.Виховні досягнення учнів 8-9-х класів.

Засвоєння сімейних, родинних та суспільних цінностей:

· критичного ставлення до поведінки людей;

· єдності слова і діла;

· активної моральної життєвої позиції;

· ідеалів сім’ї, родини, відносин у колективі;

· духовно-моральної культури особистості.

4.Виховні досягнення учнів 10-11-х класів.

Сформованість соціально-комунікативних компетенцій:

· єдності моральної свідомості та поведінки;

· значимості інтеграції національних та загальнолюдських цінностей;

· готовності до моральних вчинків на засадах гуманного ставлення до людей та доброчинної діяльності;

· навичок соціальної взаємодії та потреби допомагати іншим;

· реалізації активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції;

· пріоритетів подружнього життя, збереження та примноження сімейних традицій, забезпечення єдності поколінь;

· гендерної культури.

Ø Організація роботи щодо виховання ціннісного ставлення учнів до праці

1.Виховні досягнення учнів 1-4-х класів.

Сформованість понять та уявлень про важливість праці в житті людини:

· уявлення про типи професій;

· вміння і навички самообслуговуючої праці;

· поваги до людини праці;

· почуття відповідальності, вимогливості до себе, охайності, дбайливості, дисциплінованості, старанності, наполегливості.

2.Виховні досягнення учнів 5-7-х класів

Сформованість потреби в праці:

· значимості суспільно корисної праці;

· навичок самообслуговування, ведення домашнього господарства;

· вміння доводити справу до логічного завершення.

3.Виховні досягнення учнів 8-9-х класів

Сформованість поняття професійного самовизначення:

· позитивно-емоційного ставлення до праці як до форми буття і способу самореалізації особистості;

· здатності до усвідомленого вибору майбутньої професії в ім’я національного державного інтересу;

· соціальної значимості праці в житті людини, естетики та культури праці в традиціях українського народу;

· проектування професійного становлення.

4.Виховні досягнення учнів 10-11-х класів

Сформованість готовності до творчої праці:

· навичок колективної трудової діяльності;

· основ ділової етики, інформаційно-комунікативних технологій;

· корпоративної культури особистості, основ наукової організації праці;

· основ економічних законів розвитку суспільства;

· уміння будувати професійну кар’єру в умовах системних змін;

· креативності, ініціативності, ерудованості, правосвідомості, працездатності.

Ø Організація роботи щодо виховання ціннісного ставлення учнів до природи

1.Виховні досягнення учнів 1-4-х класів

Сформованість понять та уявлень про довкілля:

· усвідомлення краси природи як унікального явища та її функцій в житті людини;

· пізнавального інтересу до природи;

· необхідності гармонійного співіснування людини та природи, відповідального ставлення до неї;

· дбайливого ставлення до природи в традиціях українського народу;

· ставлення до рослин та тварин на засадах білетики;

2.Виховні досягнення учнів 5-7-х класів

Усвідомлення себе як невід’ємної частини природи, взаємозалежності людини та природи, взаємозв’язок стану довкілля та здоров’я людей:

· вичерпності природних ресурсів;

· природи як еталонної цінності;

· активної життєвої позиції щодо оздоровлення довкілля.

3.Виховні досягнення учнів 8-9-х класів

Сформованість почуття особистої причетності до збереження природних багатств:

· потреби у продовженні національних та етнокультурних традицій;

· ефективного і ощадливого використання всіх видів ресурсів;

· основ екологічного законодавства;

· навичок правил техніки безпеки на природі;

· потреби в оздоровленні довкілля та участь у природоохоронній діяльності;

· навичок життєдіяльності в умовах екологічної кризи.

4.Виховні досягнення учнів 10-11-х класів

Сформованість екологічної культури особистості:

· усвідомлення єдності людини та природи;

· ставлення до природи як до історико-культурної, наукової та освітньої цінності;

· моральної відповідальності за збереження природного довкілля;

· екосистемного підходу до розв’язання екологічних проблем, стратегій і технологій їх вирішення в інтересах еколого-збалансованого розвитку суспільства;

· критичного ставлення до екологічної інформації та способів її пошуку;

· правил дотримання інформаційної, харчової та радіаційної безпеки.

Ø Організація роботи щодо виховання ціннісного ставлення учнів до культури і мистецтва

1. Виховні досягнення учнів 1-4-х класів

Сформованість естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне в житті і мистецтві:

· основ про видову специфіку мистецтв, засобів їх виразності;

· вміння відчувати та розуміти художні образи;

· навичок виконувати творчі завдання.

2. Виховні досягнення учнів 5-7-х класів

Сформованість потреби у спілкуванні з мистецтвом як основи естетичного виховання і художнього сприйняття дійсності:

· пізнавального інтересу до мистецтв, їх взаємодії та взаємозв’язку;

· навичок аналізу та сприймання художніх творів;

· здатності до творчої діяльності у мистецькій сфері;

· художньо-естетичних смаків, емоцій, почуттів та культури мислення та поведінки.

3. Виховні досягнення учнів 8-9-х класів

Розуміння ролі мистецтва як основи морально-духовного розвитку особистості:

· здатності цілеспрямовано сприймати, відчувати, правильно розуміти мистецтво;

· здатності висловлювати власне ставлення до мистецтва, творчої діяльності у мистецькій сфері;

· потреби у спілкуванні з мистецтвом;

· системи мистецьких знань, понять, термінів, тлумачень.

4. Виховні досягнення учнів 10-11-х класів

Сформованість естетичної культури особистості, художньо-естетичних цінностей, створених світовою культурою, цінностей інформаційної культури:

· здатності до активної перетворювальної діяльності з внесенням елементів краси в усі сфери життя людини;

· навичок створення та реалізації мистецьких проектів як основи творчого самовираження і самоствердження особистості;

· розуміння художніх шедеврів, вміння вирізняти цінності і квазіцінності (піднесене і потворне);

· оволодіння інформаційно-комунікативними технологіями (ІКТ).

Ø Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави

1. Виховні досягнення учнів 1-4-х класів

Сформованість основних понять про народ, націю, суспільство, державу:

· почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови;

· приналежності до української нації, відчуття себе громадянином України, шанування державних символів, Конституції України;

· любові до культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів;

· розуміння правил взаємодії людей у колективі, суспільстві та безконфліктність їх спілкування, толерантного ставлення до представників інших національностей, шанобливого ставлення до їх культури, релігій, традицій.

2. Виховні досягнення учнів 5-7-х класів

Усвідомлення єдності власної долі з долею Батьківщини:

· почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу, українських законів, традицій та звичаїв;

· моральних, духовних та історико-культурних цінностей, високої мовної культури;

· шанобливого ставлення до державної символіки;

· правил та норм поведінки, соціально важливих для суспільства;

· активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі;

· толерантного ставлення до історії та культури інших народностей, які проживають в Україні та інших державах.

3. Виховні досягнення учнів 8-9 класів

Сформованість потреби у збереженні та примноженні духовного й матеріального багатства українського народу:

· відповідальності, як важливої риси особистості, за долю Батьківщини;

· розуміння особистістю своїх прав, свобод, обов’язків;

· громадянської життєвої позиції, участь в учнівському самоврядуванні, житті школи та громади;

· власної віри у духовні сили народу, його майбутнє;

· потреби у полікультурному спілкуванні на основі взаєморозуміння та поваги.

4. Виховні досягнення учнів 10-11х класів

Сформованість активної громадянської позиції та відповідальності за долю України:

· усвідомлення національної ідеї;

· почуття патріотизму, національної свідомості, розвиненої правосвідомості, культури міжетнічних відносин;

· розуміння важливості української мови як основи духовної культури;

· необхідності дотримуватись конституційно-правових норм, своїх прав, обов’язків, свобод, готовність до захисту інтересів Батьківщини.

Розділ 1

Організаційна робота

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Скласти план виховної роботи на 2019-2020н. р.серпеньЗНВР
2.Організація учнівського самоврядування: - в класах; - по школі.до 16. 09 р.класні керівники педагог - організатор
3.Оформлення класних куточківдо 18.09.р.класні керівники
4.Організація чергування по школі.до09.09.р.педагог - організатор
5.Провести нараду з класними керівниками з питань планування виховної роботи на навчальний рікДо06.0ЗНВР
6.Провести громадський огляд умов життя і виховання учнівдо 25.09.р.класні керівники, соц. Педагог
7.Організація роботи школи з опікунською радою по виявленню і допомозі дітям „групи ризику”протягом вересняадміністрація
8.Організувати роботу методичного об’єднання класних керівників.до 18.09.р.ЗНВР
9.Виявити дітей з девіантною поведінкою, поставити їх на шкільний облікдо 20.09.р.ЗНВР, класні керівники
10.Відновити та доповнити списки учнів , що потребують особливого контролю протягом року: дітей – сиріт, дітей під опікою, дітей з багатодітних сімейДо 25.09.р.ЗНВР, класні керівники
11.Організація та проведення акцій: - „ Урок” - „ Зовнішній вигляд учнів” - „ Живи, книго!” -« Чисте подвіря» - «Зразкова класна кімната»Протягом рокуШПД Педагог організатор Черговий клас бібліотекар
12.Забезпечити роботу шкільного самоврядуванняПротягом рокуЗНВР, педагог - організатор
13.Організація чергування по школі вчителівдо 04.09.р.ЗНВР
14.Вибори активу школидо 25.09.р.ЗНВР, педагог - організатор
15.Проводити систематично робочі лінійки щодо аналізу роботи і життя школи.Початок кожної четвертіЗНВР, педагог - організатор
16.Організовувати культурне дозвілля школярів (ранки, вечори)постійноЗНВР, педагог - організатор
17.Брати активну участь у районних заходах.постійноЗНВР, педагог - організатор
18.Провести традиційні шкільні свята: - День знань; - День вчителя; - Новорічні свята; - 8 березня; - Останній дзвоник; - Випускний вечірвересень жовтень грудень березень травень травень червеньЗНВР, педагог - організатор

Розділ 2

Основні напрямки виховної діяльності

1.Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Мета: формування свідомого громадянина - патріота з притаманними йому особистісними якостями і рисами характеру, світоглядом, способом мислення, почуттями, вчинками, поведінкою, спрямованими на розвиток демократично – громадянського суспільства в Україні.

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави проявляється у патріотизмі, національній самосвідомості, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин. Це досягається завдяки виконанню положень Національної доктрини розвитку освіти (Затверджена Указом Президента України від 17.04.2002 р. № 347/2002), Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

Розвинена правосвідомість виявляється в усвідомленні особистістю своїх прав, свобод, обов'язків, свідомому ставленні до законів та державної влади. Політична культура — це політична компетентність (наявність знань про типи держав, політичні організації та інституції, принципи, процедури й регламенти суспільної взаємодії, виборчу систему), а також лояльне й водночас вимогливе ставлення громадян до держави, її установ, органів влади, здатність брати активну участь в ухваленні політичних рішень. Це процес формування громадянськості як риси особистості, яка характеризується усвідомленням нею своїх прав і обов`язків у ставленні до держави, народу, законів, норм життя, турботою про благополуччя своєї країни, збереження людської цивілізації, конкретними діями відповідно до власних переконань і цінностей. Це формування світоглядної свідомості і ціннісних орієнтацій молоді, передача їй соціального досвіду, надбання попередніх поколінь.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культури, історичних цінностей.протягом рокукласні керівники
2.Залучення учнів до участі в упорядкуванні пам’ятника загиблим воїнам, організація шефської допомоги ветеранам.протягом рокукласні керівники, педагог - організатор
3.Проведення уроків мужності, урочистих лінійок, присвячених Дню визволення краю від німецько - фашистських загарбників, Дню Памяті та примирення, Дню захисника Вітчизни , Дню Революції Гідності та Свободи, Дню Героїв Небесної Сотні.Жовтень листопад грудень лютий березень травенькласні керівники
4.Організовувати зустрічі з ветеранами, поздоровлення ветеранівпротягом рокуЗНВР, класні керівники
5.Вивчення положень Конституції України, державної символіки, традицій і звичаїв українського народу, історії держави;виховувати в учнів повагу до Конституції, державних символів, почуття власної гідності.протягом рокукласні керівники
6.Виховувати шанобливе ставлення до родини, повагу до народних звичаїв і традицій, рідної мови, національних цінностей народу: - проведення виховних бесід, годин спілкування; - урочистих тематичних лінійок; - уроків пам’яті .протягом рокукласні керівники
7.- Заходи по вшануванню пам’яті видатних українських діячів. Вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні.вересень-травенькласні керівники
8.- Заходи, присвячені Дню захисту дітей. -червенькласні керівники

2. Ціннісне ставлення до себе

Мета:Забезпечення теоретичної і практичної реалізації заходів превентивного характеру, спрямованих на попередження подолання відхилень у поведінці школярів і запобігання розвитку різних форм їхньої асоціальної і аморальної поведінки, прищеплення і розвиток моральних почуттів, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами. Забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді охорона та зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей особистості, виховання потреби в регулярних заняттях фізичною культурою.

Ціннісне ставлення до себе передбачає сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил. Воно є важливою умовою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції.

Ціннісне ставлення до свого фізичного "Я" - це вміння особистості оцінювати свою зовнішність, тілобудову, поставу, розвиток рухових здібностей, фізичну витривалість, високу працездатність, функціональну спроможність, здатність відновлювати силу після фізичного навантаження, вольові риси, статеву належність, гігієнічні навички, корисні звички, стан свого здоров’я та турбуватися про безпеку власної життєдіяльності, здоровий спосіб життя, активний відпочинок.

Ціннісне ставлення до свого психічного "Я" передбачає вихованість у дітей та учнівської молоді культури пізнання власного внутрішнього світу -думок, переживань, станів, намірів, прагнень, цілей, життєвих перспектив, ідеалів, цінностей, ставлень. Важливо навчити зростаючу особистість сприймати себе такою, якою вона є, знати свої позитивні і негативні якості, сприяти формуванню з неї реалістичної Я-концепції, готовності та здатності до самовдосконалення, конструктивної самокритичності.

Ціннісне ставлення, до свого соціального "Я" виявляється у таких ознаках: здатності орієнтуватися та пристосовуватися до нових умов життя, конструктивно на них впливати; визначенні свого статусу в соціальній групі, налагодженні спільної праці з дорослими та однолітками; вмінні запобігати конфліктам, справедливому і шляхетному ставленні до інших людей.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до себе:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Спільними зусиллями вчителів, батьків, громадськості вести роз’яснювальну роботу серед учнів про знання законів, про відповідальність за правопорушення.постійнорада школи, вчителі, класні керівники
2.Вивчення основних документів: - „ Конституція України” - „Конвенція про права дитини”постійнокласні керівники, вчителі історії
3.Вести профілактичну роботу серед молоді щодо вживання алкогольних, наркотичних речовин , тютюнопаління.постійноЗНВР,класні керівники
4.Тримати на постійному контролі сім’ї та дітей „ групи ризику”постійнокласні керівники
5.Проводити індивідуальну роботу з учнями схильними до правопорушеньпостійнокласні керівники
6.Здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи, за дотриманням правил поведінки і правопорядку учнями в позаурочний часпостійнокласні керівники
7Проводити роз’яснювальну роботу з учнями по запобіганню правопорушень в домашніх умовах (особливо у вихідні дні та під час канікул)постійнокласні керівники
8.Організовувати зустрічі з представниками правоохоронних органів для профілактики правопорушень серед школярів.протягом рокуЗНВР Педагог-організатор
9.Проводити з учнями заходи з протиправної поведінки учнівської молоді: - проведення бесід, годин спілкування на правову тематику; - тиждень юних правознавців; - тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди; - зустрічі з представниками правоохоронних органів, лікарями, Центру соціальних служб для молоді; - конкурси малюнків, плакатів;Протягом рокуЗНВР, вчитель правознавства, класні керівники
10.Вести роз’яснювальну роботу з батьками з питань правового виховання, профілактики шкідливих звичок школярів у сім’ї.протягом рокуадміністрація, класні керівники
11.Створення умов для задоволення потреб у фізичному вихованні 1.1.пропаганда здорового способу життя: - фізкультхвилинки; - профілактика шкідливих звичок. 1.2.проведення традиційних змагань; - спартакіади; - Веселі старти; - Змагання з футболу, волейболу, баскетболу.постійно вересень, квітенькласні керівники, вчитель фізичної культури
12.Сприяти участі учнів у спортивних секціях, змаганнях у школі та за її межамипротягом рокукласні керівники, вчитель фізичної культури
13.Виховувати в учнів свідоме ставлення до свого здоров’я, формування засад здорового способу життяпротягом рокукласні керівники, вчителі фізичної культури

3.Ціннісне ставлення до праці.

Мета : вироблення свідомого ставлення до праці як найвищої цінності людини у суспільстві, виховання здорової фізично розвиненої особистості, цивілізованого господаря, виховання вміння професійного визначення

Ціннісне ставлення до праці є важливою складовою змісту виховання особистості. Воно передбачає усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, схильність до підпри­ємництва; розуміння економічних законів і проблем суспільства та засобів їх розв'язання, готовність до творчої діяльності, конку­рентоспроможності й самореалізації за умов ринкових відносин, сформованість працелюбності як базової якості особистості.

Трудове виховання є системою виховних впливів, мета яких полягає у морально-психологічній підготовці учнів до майбутньої професійної діяльності. Високий рівень її розвитку передбачає оволодіння особистістю загальними основами наукової організації праці, вмінням ставити мету, планувати її досягнення, організову­вати своє робоче місце, раціонально розподіляти сили і засоби досягнення бажаного результату, аналізувати процес і наслідки власних трудових зусиль, вносити необхідні корективи.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до праці:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Підтримування дисципліни і порядку у школі: - організація чергування по школі; - проведення генерального прибирання школи; - проведення трудових десантів по прибиранню території школипостійноЗНВР , класні керівники
2.Прищеплювати учням навички раціональної власної учбової праці, свідомої трудової дисципліни під час чергування, лабораторних і практичних робіт.протягом рокукласні керівники, вчителі - предметники
3.Прибирання та догляд пришкільних навчально – дослідних ділянок.протягом рокувчитель біології, трудового навчання
4.Розробити положення про чергування по школі, скласти графік , форми передачі чергування, результати висвітлювати у шкільній газеті.протягом рокуЗНВР, педагог - організатор
5.Виховання в учнів дисциплінованості, організованості, бережливого ставлення до суспільної і приватної власності, природних багатств, створення умов для розуміння учнями ролі праці у житті.протягом рокукласні керівники
6.Проводити виховні заходи спрямовані на виховання в учнів свідомого ставлення до праціпротягом рокуЗНВР, класні керівники

4.Ціннісне ставлення до людей.

Мета : прищеплювати розвиток моральних почуттів, міцних переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими у суспільстві, виховання патріотизму, свідомої дисципліни і організованості, громадянської та соціальної відповідальності, непримиренності до аморальних вчинків людей. Виховання всебічного розвитку дитини, підготовка її до життя в існуючих соціальних Умовах, реалізація її творчого потенціалу,формування у дітей моральних цінностей з позицій добра, справедливості.

Ціннісне ставлення до людей проявляється у моральній актив­ності особистості, прояві чуйності, чесності, правдивості, працелюб­ності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, совісті, терпимості до іншого, миролюбності, доброзичливості, готовності допомогти іншим, обов'язковості, добросовісності, ввічливості, делікатності, тактовності; вмінні працювати з іншими; здатності про­щати і просити пробачення, протистояти виявам несправедливості, жорстокості. Показник моральної вихованості особистості — це єдність моральної свідомості та поведінки, єдність слова і діла, наявність активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції. Це досягається завдяки виконанню положень Концепціїгромадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності; Національної програми патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства

Морально-етичне виховання передбачає оволодіння нормами і правилами моральної поведінки, формування почуттів і переконань, умінь та навичок, тобто спрямоване на формування моральної зрілості особистості. Завданням є сприяння усвідомлення учнями загальнолюдської і народної моралі, готовності жити й діяти за принципами гуманізму.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань морально-етичного виховання:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Прищеплювати учням навички культури поведінки в школі, класі, родині.протягом рокукласні керівники
2.Вивчення рівня розвитку класного колективуПротягом вереснякласні керівники
3.Вивчення взаємин учнів між собою, з учителями, батьками.Протягом вереснякласні керівники
4.Здійснення активних форм роботи: - диспути; - вікторини; - тематичні вечори, спрямованих на формування в учнів рис загальнолюдської моралі.протягом рокукласні керівники
5.Проведення індивідуальної роботи з учнями, що мають відхилення у поведінці.протягом рокукласні керівники
6.Розвиток особистості, сприймання себе: - визначення вимог до зовнішнього вигляду учнів; - оформлення школи, кабінетів до свят.протягом рокуРада школи
7.Прищеплювати учням культуру поведінки та спілкування під час уроків та позаурочний час.протягом рокукласні керівники
8.Виховання поваги до одиноких, літніх людей: - повага до загиблих воїнів - ( прибирання та догляд за пам’ятником); - поздоровлення ветеранів, вчителів – пенсіонерів зі святами, допомога по господарству; - участь в акціях милосердя.протягом рокукласні керівники
9.Провести години спілкування, бесіди з морально – етичної тематикипротягом рокукласні керівники
10.Встановити і підтримувати зв’язки з батьками учнів протягом навчального року.протягом рокукласні керівники, адміністрація
11.Проводити консультації для батьків, батьківські збори: - загальношкільні; - класні.протягом рокукласні керівники, адміністрація
12.Залучати батьків до активної участі в шкільному житті. Запрошувати батьків на шкільні свята , виховні заходи.протягом рокукласні керівники, адміністрація

5. Ціннісне ставлення до природи.

Мета : формування екологічної культури особистості ,усвідомлення себе частинкою природи, відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення вихованців до екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологіч­ного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини, самоцінності природи; почутті особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистості гармонійно співіснувати з природою; критичній оцінці споживацько-утилітарного ставлення до при­роди, яке призводить до порушення природної рівноваги, появи екологічної кризи; вмінні протистояти проявам такого ставлення доступними способами; активній участі у практичних природоохо­ронних заходах: здійсненні природоохоронної діяльності з власної ініціативи; посильному екологічному просвітництві. Ціннісне став­лення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов'язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до природи:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Виховувати в учнів любов до рідного краю, інтерес до вивчення застосування досвіду народу щодо використання і розумного ставлення до природи.протягом рокукласні керівники
2.Вчити учнів дотримуватись правил поведінки з природою в усіх видах суспільно – корисної діяльності, активізувати діяльність учнів щодо поліпшення природного середовища, формувати нетерпиме ставлення до людей , які завдають шкоди природі.протягом рокукласні керівники
3.Проведення виховних заходів, екскурсій екологічної тематики, участь в районних та Всеукраїнських конкурсахпротягом рокуЗНВР, класні керівники, педагог - організатор
4.Догляд та робота на пришкільних навчально – дослідних ділянках.протягом рокувчитель біології

6.Ціннісне ставлення до мистецтва.

Мета: виховувати в молоді естетичні погляди , смаки, які грунтуються на народній естетиці та кращих надбаннях цивілізації, примножувати культурно – мистецьке надбання народу відчувати і відтворювати прекрасне у повсякденному житті.

Ціннісне ставлення до мистецтва формується у процесі есте­тичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції, широкому спектрі естетичних почуттів, діях і вчинках, пов'язаних з мистецт­вом. Особистість, якій властиве це ставлення, володіє системою елементарних мистецьких знань, адекватно сприймає художні твори, здатна збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва, прагне та вміє здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері.

Естетичне виховання спрямоване на розвиток у зростаючої особистості широкого спектра почуттів — здатності збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва. Важливим є сприймання об'єктів довкілля як естетичної цінності, ерудиція у галузі мистецтва (володіння системою елементарних мистецьких знань, понять, термінів, адекватне сприйняття художніх творів, творча діяльність в мистецькій сфері), власний погляд на світ, здатність радіти за інших як ознака духовної зрілості.

Основні заходи, які спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до мистецтва:

№ ппЗміст діяльностістрокивідповідальніпримітки
1.Розвивати у дітей почуття прекрасного безпосередньо у процесі спілкування з природою, мистецтвом, у ході художньо – творчої діяльності.постійнокласні керівники ЗНВР
2.Вивчення рідної мови, історії свого краю, народного побуту, національних традицій, звичаїв, обрядів, пісенного фольклору.постійнокласні керівники ЗНВР
3.Залучати дітей до художньої самодіяльності, участі в гуртках.постійнокласні керівники ЗНВР
4.Проведення та участь у шкільних святах.Протягом рокуЗВР,педагог організатор, класні керівники

7.Робота школи з охорони прав дитинства

№ ппЗміст діяльностістрокиВідповідальніпримітки
1.З метою забезпечення права дітей на освіту прийняти участь спільно з класними керівниками у місячнику всеобучу, виявити дітей, які не мають освіти, охопити їх відповідними формами навчаннявересеньадміністрація, класні керівники
2.Прийняти участь у проведенні заходів з : - „ Охорони прав дитинства”; - „ Огляд умов життя підопічних дітей та дітей-напівсиріт”; - „ Правових знань учнів”згідно планукласні керівники
3.Підготувати акти обстеження та накази про підсумки даних заходівпостійноЗНВР
4.Провести нараду з класними керівниками з питань охорони прав дитинства ( знайомство з документами, результати обстеження умов)серпеньЗНВР
5.Обстежити умови життя та виховання дітей , скласти списки дітей напівсиріт, дітей під опікою, неблагополучних сімей, дітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги, дітей батьків –учасників АТОвересеньЗНВР, класні керівники психолог
6.Оформляти документи на безкоштовне харчування дітей з малозабезпечених сімейщомісяцяЗНВР, класні керівники
7.Провести батьківські збори, де ознайомити батьків з законами України про охорону прав дитинства, цільову допомогу сім’ям з дітьмивересеньКласні керівники
8.Ознайомитися з результатами медичних оглядів дітей під опікоювересень жовтеньКласні керівники
9.Проводити бесіди з опікунами про виконання їх опікунських обов’язків, допомагати у розв’язанні проблем, які в них виникаютьпостійноКласні керівники
10.Звернути увагу на питання профорієнтаційної роботи серед випускників під опікою, малозабезпечених, дітей-сиріт, дітей-батьків учасників АТОпостійнокласні керівники
11.Здійснення колекційної діяльності з важкими підліткамипостійнокласні керівники
12.Організація роботи школи з опікунською радою по виявленню і допомозі дітям „ групи ризику”постійнокласні керівники
13.Постійно піклуватися про учнів – напівсиріт, з неповних родин, контролювати надання їм матеріальної та моральної допомоги.постійнокласні керівники

8. Профорієнтаційна робота в школі

Робота з профорієнтації учнів побудована відповіднодо Закону України «Про загальну середню освіту»

(ст.9, 15), Закону України «Про освіту» (ст.2,3,36), Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), затвердженої Постановою Колегії МОН України та Президією АПН України N 12/5-2 від 22.11.2001, Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 №347/2002, Положення про професійну орієнтацію молоді, яка навчається, затвердженого наказом Міністерства освіти України, Міністерства праці України і Міністерства у справах молоді і спорту України від 02.06.1995 №159/30/1526, Концепції державної системи професійної орієнтації населення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 №842.

№ ппЗміст діяльностістрокиВідповідальніпримітки
1.Проведення заходів з профорієнтаціїщорічноЗНВР Кл.керівники 9 – 11 кл
2.Здійснювати індивідуальні і групові консультації учнів з питань профорієнтації.Протягом рокуКл.керівники
3.Провести конкурс малюнків «Мама, тато на роботі» (1-4 кл)квітеньКласні керівники 1 – 4 кл
4.Забезпечити участь старшокласників у Днях відкритих дверей навчальних закладів (9,11кл.)ІІ семестрКласні керівники
5Провести класні години за темою «Є така професія – вчити дітей»Протягом рокуКл.керівники
6.Провести конкурс - виставку стіннівок “У світі професій”,Протягом рокуКл.керівники

Розділ 3

Організаційно – методична робота з педагогами

ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ ШКІЛЬНОГО МЕТОДИЧНОГО ОБЄДНАННЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ

№ ппТематика засіданьДатаВідповідальні
1.1.Аналіз роботи класних керівників за 2018-2019навчальний рік та основні завдання на 2019-2020навчальний рік. 2.Завдання і принципи планування виховної роботи в 2019-2020навчальному році. Ознайомлення з нормативними документами, методичними рекомендаціями до планування виховної роботи у 2019-2020н.р. 3.Організаційні питання. 3.1. Система оформлення та вимоги до ведення документації класними керівниками. 3.2. Робота вчителів із щоденниками. Забезпечення у шкільному документі виконання основних позицій Закону «Про дотримання норм суспільної моралі» 4. Організація патріотичного та громадянського (ціннісне ставлення до суспільства і держави) - один з пріоритетних напрямків виховання . Формування системи життєвих цінностей, відповідальної поведінки та національно-патріотичного виховання учнівської молоді. 5. Впровадження проектних технологій у виховний процес відповідно проблемної теми школи. Метод проектів у виховній роботі класного керівника 6.Про безпеку поведінки учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті.ВересеньЗНВР ЗНВР ЗНВР ЗНВР
2.1. Аналіз результатів планування виховної роботи в класах на 1 семестр 2. Про підвищенні рівня превентивної роботи: Правова освіта та виховання-основа формування нового, вищого рівня правової культури особистості учня. 3.Організація превентивної та правової роботи з учнями в класному колективі.(ціннісне ставлення до себе) Круглий стіл «Відхилення у поведінці неповнолітніх: - суть і види девіації; - негативний вплив побутового оточення; - роль сім'ї у вихованні дитини». 3. Активізація роботи учнівського самоврядування, залучення учнів до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи 4.Підсумки проведення місячника ціннісного ставлення особистості до праці. 5. Відвідування уроків та виховних заходів класних керівників, які працюють у першому та п’ятому класах в рамках адаптації учнів.листопадЗНВР
3.1.Обговорення відвіданих виховних годин класних керівників. Моніторинг діяльності класних керівників, які атестуються. 2. Формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я, навичок безпечної поведінки. Робота класних керівників щодо збереження і зміцнення здоров’я учнів, виховання потреби в здоровому способі життя.(ціннісне ставлення до себе) 3. Співпраця класних керівників та бібліотекаря по збереженню книжкового фондусіченьЗНВР ЗНВР бібліотекар
4.1.Про результати участі учнів у проектах, конкурсах, фестивалях, спортивних змаганнях, благодійних акціях. 2..Підведення підсумків рейтингу класних колективів у загально-шкільних заходах. Аналіз якості та виховного ефекту відкритих виховних заходів класних керівників. 3. Анкетування щодо планування роботи на наступний рік 4.Підсумки проведення місячника ціннісного ставлення особистості до культури і мистецтва.ТравеньЗНВР

РОБОТА МІЖ ЗАСІДАННЯМИ

№з/пЗміст заходівТермін виконанняВідпові­дальний
1234
1.Після І засідання Складання соціально-психологічних характеристик класів, соціального паспорту школи.ВересеньКласні керівники, ЗНВР
2.Створення учнівських куточків.Класні керівники
3.Індивідуальні консультації для класних керівників.Заступник директора
4.Індивідуальна робота по вивченню методичної літератури та нормативно-правових документів щодо виховання учнів.Класні керівники
1.Після ІІ засідання Бібліографічний огляд матеріалів на тему самоосвіти, самовиховання учнів, самоуправління в класних колективах.Жовтень - листопадБібліотекар
2.Випуск інформаційних листівок на тему учнівських обов’язків, дотримання учнями правил поведінки.Педагог-організатор, Класні керівники
3.Проведення педагогічних читань для учнів та батьків на теми: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Обов’язки батьків щодо виховання своїх дітей».Класні керівники
1.Після ІІІ засідання Відкриті виховні заходи класних керівників, які атестуються.Грудень - січеньЗаступник директора
2.Проведення виставки матеріалів «Методичної скарбнички класного керівника».Класні керівники
Після ІV засіданняБерезень- квітень
1.Щоденний контроль відвідування.Класні керівники
2.Підведення підсумків участі учнів та класних керівників у загальношкільних заходах.Заступник директора Педагог-організатор
3.Відзначення кращих класних колективів та класних керівників.Заступник директора

Розділ 4

Робота з батьками

Основні завдання:

1. Налагодити тісний зв’язок школи з батьками.

2. Добиватись впливу органів місцевого самоврядування на батьків, діти яких порушують поведінку в школі.

3. Аналізувати стан навчальних досягнень учнів і виявляти причини байдужого ставлення батьків до навчання і виховання власних дітей.

4. Допомагати батькам в оволодінні системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома.

5. Впровадження форм роботи з сімє’ю, що сприяє гуманізації взаємовідносин „ педагоги – батьки”. Батьки і вчителі повинні стати партнерами, активними співучасниками творчого процесу виховання учнів.

№ ппЗміст діяльностіДатавідповідальні
1.Виявити в мікрорайоні школи дітей-сиріт, напівсиріт, з багатодітних сімей, інвалідів, дітей з неповних сімей.Вересенькласні керівники
2.Провести обстеження учнівських сімейВересенькласні керівники
3.Забезпечити безперервність навчання дітей – сиріт, з багатодітних сімей, з неповних сімей, інвалідів дитинства.протягом рокуадміністрація
4.Надання допомоги батькам з метою поліпшення відвідування дітьми школи, своєчасне інформування батьків про відсутність дітей на заняттях.протягом рокукласні керівники
5.Організація шкільних сімейних свят: - Новорічні свята - 8 березня - День матері та ін.грудень березень травенькласні керівники, ЗНВР
6.Виявити батьків, які негативно впливають на дітей, не виконують своїх батьківських обов’язків.протягом рокукласні керівники
7.Звітувати перед органами опіки про роботу школи з питань охорони дитинствапротягом рокукласні керівники
8.Зміцнювати зв’язки вчителів-предметників з батьками, викликати для співбесіди батьків учнів, які не встигають у навчанні з метою надання їм методичних консультацій.протягом рокукласні керівники
9.Тримати під постійним контролем неблагополучні сім’ї, підтримувати зв’язок з родичами, в яких виховуються учні, схильні до правопорушеньпротягом рокукласні керівники
10.Залучення батьків до підготовки школи до нового навчального рокутравень - серпенькласні керівники
11.Організація зустрічей батьків з учителями, адміністрацією школиПротягом рокукласні керівники

Вересень

Місячник «Я − патріот і господар землі»

Завдання:

§ формування духовних цінностей українського патріота;

§ виховання гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії

§ українського народу та кращих зразків культурної спадщини, вшанування національної пам’яті;

§ формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського та конституційного обов’язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави;

§ підвищення престижу і розвиток мотивації молоді до державної та військової служби.

Мета місячника :Основна мета: формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського й конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.

1 – День Знань. Свято першого дзвоника.

14– День фізкультури і спорту.

21 – Міжнародний день миру.

30 – Всеукраїнський день бібліотек

19.09 –День Смайлика

№ ппЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІНАПРЯМ РОБОТИВІДПОВІДАЛЬНИЙКЛАСДАТАПРИМ.
1.Свято першого дзвоника «Здраствуй, школо, дитяча країно!» Проведення першого уроку «Україна – єдина держава!»Ціннісне ставлення до суспільства і державиЗНВР1-1101.09. 01.09.
2.Забезпечити виконання методичних рекомендацій щодо використання державної символіки в загальноосвітніх навчальних закладах. Із цією метою:
  • розробити цикл виховних заходів з питань вивчення і тлумачення державної та національної символіки;
  • поновити куточки національної символіки в усіх кабінетах та класних приміщеннях.
Ціннісне ставлення до суспільства і державиЗНВР, класні керівники1-11До 10.09
3Екскурсія по школі „Школа – наша рідна домівка.»Ціннісне ставлення до суспільства і державиУчитель 1 класу104.09
4Здійснити психолого-педагогічний аналіз з метою виявлення учнів, схильних до вживання спиртних напоїв, наркологічних речовин, куріння.Ціннісне ставлення до себекл. керівники4-11протягом місяця
5.Акція «чисте подвіряЦіннісне ставлення до праціЗНВР, відповідальні вчителі1-11До 10.09.
6.Провести операцію «Як живеш, дитино?» (ознайомлення з умовами життя та виховання учнів пільгових категорій в сім’ях, учнів девіантної поведінки та учнів із сімей, що потрапили у складну життєву ситуацію, складання актів обстеження)Ціннісне ставлення до суспільства і держави Ціннісне ставлення до себекл. керівники1-11Протягом мсяця
7Роз’яснювальна робота з питань небезпеки вживання грибів та диких ягідЦіннісне ставлення до себеКласні керівники1-11До 19.09
8.Свято квітівЦіннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники1-1114.09
9Засідання ради профілактикиЦіннісне ставлення до суспільства і державиЗНВР1-11До 20.09
10Проведення заходу по плануванню роботи учнівського самоврядування «Дерево ідей»Ціннісне ставлення до суспільства і державипедагог - організатор10.09
11День фізкультури та спорту - Інформаційна хвилинка «Цікаві факти з спорту» - Бібліотечний огляд «Зірки олімпійського спорту України» - Вереснева спартакіада «В здоровому тілі – здоровий дух» - Малі Олімпійські ігриЦіннісне ставлення до себе; Ціннісне ставлення до суспільства і державиУчителі фізичної культури бібліотекар Вчителі фізичної культури1-11 5-11 1-413.09
12Заходи по школі, присвячені Незалежності України: - Тематичні виставки у шкільній бібліотеці «Це моя Україна – це моя Батьківщина» - Інформаційна хвилинка «Прапор – святиня українського народу» - Вікторина «Становлення української державності» - Година спілкування «Моя країна - Україна», - Хвилинка поезії «Рідний край де ми живемо, Україною ми звемо»Ціннісне ставлення до суспільства і державиБібліотекар Кл.керівники Кл.керівники Кл.керівники1-4 7-8 9-11 5 - 7Протягом місяця
13.Організація чергування у класних кімнатах та класів по школі. - Бесіда-нагадування «Права та обов’язки чергових» - Організація і контроль змагань між класами - « Найкращий черговий клас», «Зразковий клас»Ціннісне ставлення до суспільства і держави Ціннісне ставлення до себеКл.керівники педагог - організатор1-11до 04.09
14.Проведення виховних годин та годин спілкування: - «Урок чемності – правила поведінки в школі» - «Про необхідність дотримання учнями внутрішкільного розпорядку».Ціннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники1 -4 5-11До 11.09
15.Огляд класних куточківЦіннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники1-1130.09
16.Рейди: «Навчальний час», «Зовнішній вигляд», «Запізнення», «Про що розкаже мій портфель»Ціннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники парламент1-11Протягом місяця
17.Проведення класних зборів: вибори активу класу.Ціннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники5-11До 16.09
18.Участь у проведені місячнику „Увага! Діти на дорозі!”: - Провести Єдиний урок з правил дорожнього руху «Мій шлях до школи»; - Шоу-вікторина знавців правил дорожнього руху «Чи знаєш ти обов`язки та права пішоходів?» Тиждень БЖД по правилах дорожнього руху: - Виховні години: - «Подорож до країни дорожніх знаків» - «Азбука безпеки» - «Обережно! Дорога!». - Конкурс малюнків «Безпека дорожнього руху»Ціннісне ставлення до суспільства і держави; Ціннісне ставлення до себеКласні керівники педагог-організатор Класні керівники1-11 5-7 1-4 5-9 10-11 1-717.09 18.09 (11-14.09)
19.День партизанської слави: Інформаційно-пізнавальні години: «Збережемо пам’ять про подвиг» «Це не викреслити з пам’яті», « Вони воювали за Батьківщину».Ціннісне ставлення до суспільства і держави;Класні керівники1-4 5-9 10-1120.09 23.09
20Планування випуску шкільної газети „Шкільний квартал”.Ціннісне ставлення до мистецтвапедагог-організатор17.09
21Засідання учнівської ради. Круглий стіл: “Учнівське самоврядування: проблеми і перспективи”. - Проведення заходу по плануванню роботи учнівського самоврядування «Дерево ідей»Ціннісне ставлення до суспільства і державипедагог-організатор20.09
24Вересневі зустрічі у шкільній бібліотеці. - знайомство із шкільною бібліотекою - акція „Подаруй книгу бібліотеці” - вересневі зустрічі в бібліотеці «Ласкаво просимо в Книжкове царство» - організація роботи „Книжкової лікарні” - Виховна година з теми: «Книга- дивовижний сад, будинок життя та мудрості»Ціннісне ставлення до мистецтва, цінніне ставлення до себебібліотекар класні керівники1 - 2 2-5 1-1130.09 До 27.09 30.09
25.Підготовка до святкування Дня працівників школи: - випуск святкових листівок - підготовка до святкового концерту «Спасибі вам, що ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос»Ціннісне ставлення до мистецтваКл.керівники, педагог - організатор1-11 5-1125.09.-29.09
27Акція : «Коженученьхоче знати, де своїталантипоказати» (залучення дітей до відвідування гуртків, секцій, клубів за інтересами)Ціннісне ставлення до мистецтваКласні керівники1-11До 22.09
28.Етичний тренінг: "Культура користування мобільним зв'язком"Цін.ставлення до себеКласні керівники1-1115 – 30.09

ЖОВТЕНЬ

Місячниксприяння творчому розвитку особистості

Завдання:

  • підвищення рівня художньо-естетичної освіченості та виховання учнів;
  • формування в молоді естетичних поглядів та смаків на основі народної естетики та найкращих надбань цивілізації;
  • вироблення в учнів уміння власноруч примножувати культурно-мистецькі надбання народу, відчувати й створювати прекрасне у повсякденному житті.

Мета місячника:створення належних педагогічних передумов для розкриття індивідуальних особливостей кожного учня; виявлення та сприяння розвитку інтелектуально обдарованих школярів;сприяння самовираженню учнів у різних видах діяльності, задоволенню їх потреб, інтересів та стимулювання творчого самовдосконалення;підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових дисциплін, виявлення рівня сформованості вмінь дослідницької роботи через гуртки, олімпіади тощо; виховання компетентної особистості здатної здійснювати самостійний вибір та приймати відповідальні рішення.

1 – Міжнародний день людей похилого віку.

1 – Міжнародний День музики

6 – День учителя.

14 – День українського козацтва.

24 – Міжнародний день ООН.

18.10-свяо осенні

1.10- 15.10- підготовка до ювілею школи

№ ППЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІНАПРЯМ РОБОТИВІДПОВІДАЛЬНИЙКЛАСДАТАПРИМ.
1.До Дня людей похилого віку, Дня ветерана: - Проведення годин спілкування, інформаційних хвилинок присвячених Міжнародному дню людей похилого віку : - «Тропою добра і милосердя». - «Пам’ятай про старших у твоїй родині» - «Немає вищої святині, ніж чисте сяйво доброти» Свято «До бабусі й дідуся завітала осінь золота»Ціннісне ставлення до людейКласоводи Кл. керівники1-11 1-4 5-8 9-11 1 – 4згідно графіка проведення виховних годин 01.10
2.До Міжнародного Дня музики година спілкування «У світі прекрасного»Ціннісне ставлення до мистецтва та культуриВчителі музики1-802-03.10
3.Рейд «Сучасний школяр». Перевірка зовнішнього вигляду учнівЦіннісне ставлення до себеПарламент школи1-1108.10
4.- Шкільний турнір інтелектуальних ігорЦіннісне ставлення до культури та мистецтваПедагог організатор7-912-13.10
5.Святкування Дня працівників школи: - «Святковий калейдоскоп» (випуск святкових листівок до Дня працівника освіти (5-11 кл.) ) - привітання вчителів та працівників школи «Зі святом вас, вчителі»; - привітання вчителів-пенсіонерів «Вчитель не повинен бути самотнім»; - День учнівського самоврядування - Святковий концерт «Спасибі вам, що ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос»Ціннісне ставлення до культури та мистецтваКл.керівники педагог - організатор1-1102.10
6.Шкільна акція «Я – господар школи» ( благоустрій території школи).Ціннісне ставлення до праціАдміністрація5-11Протягом місяця
7.До Дня українського козацтва: - Конкурс малюнків «Степ і воля – козацька доля»; - Година духовності «А ми тую козацькую славу збережемо!» - Вікторина « Славні часи козаччини» Благодійна ярмаркаЦіннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до себеКласні керівники Керівники гуртка з патріотичного виховання1-4 5-9 10-11Здати до 09.10 13.10
8.Провести традиційні шкільні свята: - Свято осінніх фантазій «Щедрі дари осені»Ціннісне ставлення до мистецтвапедагог-організатор ЗНВР2-1118.10
9.Заходи до Дня визволення України від фашистських загарбників - Години мужності із використанням мультимедійних технологій: «Війна великим горем стала..» - Тематичні виховні години «Велика ціна визволення України» - Тематична виставка художньої літератури в шкільній бібліотеці «Ще довго в пам’яті болітиме війна» - Усний журнал «Сторінками поезії воєнних літ…»Ціннісне ставлення до Держави та суспільства; ціннісне ставлення до себеЗНВР Класні керівники Бібліотекар Вчителі л-ри1-11 5-920 – 28.10.
10Організація екскурсій до пам’ятних місць міста з метою вивчення традицій та історії рідного краюЦіннісне ставлення до держави та суспільстваКласні керівники1-11Протягом місяця

Листопад

Місячник «Я і закон». Місячник ціннісного ставлення особистості до праці

Завдання:

  • формування в учнів правових почуттів, активної позиції у правовій сфері, нетерпимого ставлення до правопорушень;
  • вироблення у вихованців навичок і звичок правомірної поведінки;
  • подолання в свідомості окремих учнів помилкових поглядів та переконань, негативних навичок і звичок поведінки, які сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

Мета місячника:формування правової культури, прищеплення учням поваги до прав і свобод людини , забезпечення знання і виконання учнями Законів України .

9 – День української писемності та мови.

13-Всесвітній день доброти

16 – День працівників сільського господарства;Міжнародний день толерантності

17 – Міжнародний день студентів.

20 – Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням;Всесвітній день дитини

23 – День пам’яті жертв голодомору і репресій.

№ ППЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІНАПРЯМ РОБОТИВІДПОВІДАЛЬНИЙКЛАСДАТАПРИМ.
1.Тиждень знань протипожежної безпеки (за окремим планом)Ціннісне ставлення до себеАдміністрація, класні керівники, педагог-організатор1-1109-13.11
3.Рейд «Сучасний школяр». Перевірка зовнішнього вигляду учнівЦіннісне ставлення до себепарламент1-1104.11
4.- Дебати між учнями 9 класу «Що таке толерантність?» - Круглий стіл «Толерантність, як метод мирного розв’язання конфлікту»; - Акція «Насильству НІ!»Ціннісне ставлення до себе, суспільства і державиЗНВР, педагог - організатор1-11 9 10 1-1116-18.11
5.Декада української мови - „Живи, красуйся наша мово! - Заочна відеомандрівка «Країна, в якій я живу». - Тематична виставка «Мовна скарбничка». - Усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця». - Інформаційно-пізнавальні години: «Цікаві сторінки української писемності», «Рідна мова в рідній школі» - Брейн-ринг "Мова - це душа народу, його поезія і пісня, і казка" (7-9 кл.) - Подорож-гра «Мовними стежинками»Ціннісне ставлення до суспільства і державивчителі укр..мови бібліотекар педагог-організатор Класні керівники вчителі укр..мови5-11 7 1-11 8-9 7 - 9 6-803 – 08.11
6.Операція „Турбота”. Уточнення та упорядкування списків учнів груп ризику та дітей, що потребують особливої педагогічної уваги. Провести індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушеньЦіннісне ставлення до себекласні керівники5-11протягом місяця
7.Тиждень правознавства «Закон для тебе і про тебе»: - Година спілкування: "Насильство та як його уникнути" - Конкурс малюнків «Кожна дитина має право на щасливе дитинство» - Виставка періодичних видань та художньої літератури у шкільній бібліотеці „Є право – є надія” - Правовий ринг « Там, де права, там і відповідальність» - Вікторина «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки» - Провести зустрічі з представниками правоохоронних органів, Центру соц.служб для молоді «Насильство та агресія – перший шлях до злочину» - Години спілкування: «Правовий букварик» «Я маю право... кожна людина має право» «Я – маленький громадянин» – 3 кл. «Всі народи України живуть в злагоді та мирі» «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей» «Демократичні принципи та цінності» «Українська державність» «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» «Громадянське суспільство – гарантія дотримання прав людини» «Основи правосвідомості особистості» «Порушення прав людини: експлуатація та торгівля»Ціннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до себекласні керівники бібліотекар Учителі історії Класні керівники1-1116-20.11
9.Тиждень профорієнтаційної роботи: - Проведення виховних годин ; «Моя майбутня професія»; «Найпоширеніша робота в місті»; «Україні потрібні професіонали» - Зустрічі з працівниками служби зайнятості - Тестування старшокласників щодо вибору майбутньої професіїЦіннісне ставлення до праці, до себекласні керівники ЗНВР, педагог-організатор1-116.11-10.11 Протягом тижня
10.До Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій - Виставка - реквієм “Скорботна свічка пам’яті святої» - Урок-набат «Історію переписати неможливо - Інформаційна хвилинка «З попелу забуття» - Перегляд відеофільмів до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. «Такого ще земля не знала» - Участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку»Ціннісне ставлення до суспільства і державибібліотекар Кл.керівники парламент педагог - організатор2-11 5-11 5-11 1-1124-28.11
11.Підготовка до святкування Дня Збройних Сил УкраїниЦіннісне ставлення до державиЗНВР28.11 – 05.12
12.Свято осені «Осінь така мила, все позолотила»Ціннісне ставлення до природиКласні керівники1 – 406.11
13Свято Добрих справЦіннісне ставлення до себеКласні керівники1 – 420.11

Грудень

Місячник «Я, родина, Україна»

Завдання:

  • долучення учнів до національних традицій українського народу, його культури, національно-етичної обрядовості і звичаїв;
  • допомагати учням усвідомити себе як частину української нації;
  • засвоєння сімейних, родинних та суспільних цінностей.

Мета місячника :Допомагати учням усвідомити себе як частину нації ; спонукати до самовдосконалення громадянина – патріота , вироблення громадянського обов’язку , готовності стати назахист Батьківщини, виховувати почуття господаря держави; вивчати минуле народу, берегти свій дім , батьків , рід, народ , Батьківщину.

1 – День боротьби зі СНІДом.

3 – Міжнародний день інвалідів.

6 – День Збройних Сил України.

10 – День захисту прав людини.

11-Міжнародний день гір

15-Міжнародний день чаю

19-День Святителя Миколая Чудотворця

20 – День поліції.

25-Різдво Ісуса Христа за Григоріанським календарем

№ ППЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІНАПРЯМ РОБОТИВІДПОВІДАЛЬНИЙКЛАСДАТАПРИМ.
1.Усний журнал на тему: «Вроздріб – літери звичні, а разом, В людських долях лишаючи слід, Творять слово, приречене часом, У смертельному вироку – СНІД». Конкурс листівок до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом „ СНІД – знати. щоб жити”Ціннісне ставлення до себевчитель основ здоров’я педагог-організатор5-1101.12
2.Засідання учнівської ради.Ціннісне ставлення до суспільства і державипедагог-організатор5-1103.12
3.Міжнародний день інвалідів. Виховні години: «Наповнюй серце добром!», «Прояви турботу та обачливість», «Добро й милосердя єднають серця»Ціннісне ставлення до людейКласні керівники1-11 1-4 5-8 9-1102.12
5.Рейд по перевірці зовнішнього вигляду учнів.Ціннісне ставлення до себеучн.рада1-1104.12
7.Тиждень юного захисника України : - Спортивне свято «Забави козачат на сучасний лад»1-4 - Виставка малюнків «Шляхами солдатської слави» - Свято до Дня збройних сил УкраїниЦіннісне ставлення до суспільства і держави, ціннісне ставлення до мистецтваЗНВР, педагог – організатор Кл.керівники1-4 1-7 5-1101.12 – 06.12
8.Відкриття майстерні Діда Мороза –конкурси на кращу ялинкову прикрасу «Ялинкове диво»Ціннісне ставлення до мистецтваЗНВР, педагог - організатор2 - 118 - 12.12
9.Підведення підсумків роботи учнівської ради за І семестрпедагог - організатор5 - 1122.12
10.Етнографічна вітальня «Люблю я свій народ, ціную його звичаї».Перегляд презентації про народні зимові свята.Ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до суспільства і державипедагог - організатор2 - 719.12
11.Підготовка до проведення Новорічних свят: Конкурс стіннівок «Краща Новорічна вітальна газета» 5-11 кл - робота майстерні Діда Мороза; - розучування Новорічних хороводів; - підготовка святкової програми; - оформлення святкового залу, прикрашання ялинки; - Конкурс малюнків, витинанок , аплікацій «Зимові візерунки».Ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до суспільства і державикл.керівники вч.музики, ЗНВР, педагог – організатор педагог - організатор класні керівники5 - 11 1 - 4 1 – 4 1 – 11 10 – 11 1 – 7до 22.12
12.Новорічній ранок „ Новорічні казкові пригоди” Новорічне костюмоване свято для старшокласників, новорічна дискотека «З Новорічна феєрія»Ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісне ставлення до суспільства і державикласні керівники,1 – 4, 5 - 11
13.Проведення інструктажу з правил правил протипожежної безпеки , поведінки на дорогах, водоймах, в побуті під час зимових канікул.Ціннісне ставлення до себекласні керівники1 – 1122.12 – 26.12
14.Складання плану роботи на зимові канікулиЦіннісне ставлення до суспільства і державиЗНВР15 – 19.12
15Свято «На Андрія вечорниці»Ціннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники8 - 1112.12
16Виховний захід «Знай свої права, дитино»Ціннісне ставлення до суспільства і державиКласні керівники5 - 704.12

Січень

Місячник превентивного виховання

«Людина у цьому світі лиш добро повинна творити»

Мета місячника:забезпечення теоретичної та практичної реалізації заходів превентивного характеру, спрямованих на попередження подолання відхилень у поведінці школярів і запобігання розвитку різних форм їхньої асоціативної поведінки, прищеплення моральних почуттів, переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами.

01.01 – Новий рік

07.01 – Різдво Христове

19.01 – Водохреща

22.01 – День Соборності України

27.01 – міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

29.01 – День пам′яті героїв Крут

№ ппЗміст діяльностіНапрям роботиДатаВідповідальніКласПримітка
1.Робота згідно плану зимових канікул (за окремим планом)3.01 – 13.01Класні керівники1-11
2.До дня Соборності України лінійка «Україно моя, ти одна, як життя!»» КВК «Рідна Україна»Ціннісне ставлення до суспільства та держави23.01Кл.керівники5-8 1 - 4
3.Проведення виховних годин до Дня Соборності України «Діти єднають Україну» Виховний захід «Моя Батьківщина – моя Україна» Виховний захід «Україно моя, ти одна, як життя!»Ціннісне ставлення до суспільства та держави19.01- 26.01Класні керівники1 – 11 9 5 - 7
4.Організація і презентація тематичної виставки літератури у шкільній бібліотеці « Славетний день в історії України» (до Дня Соборності України)Ціннісне ставлення до себе, держави суспільствасіченьбібліотекар5- 11
5.Конкурс малюнків «Зимові свята »Ціннісне ставлення до культури та мистецтва16.01Класні керівники1-4
6.Перегляд та обговорення документальних та художніх кінофільмів на правову тематику.Ціннісне ставлення до себеПротягом місяцяКласні керівники8 – 11
7.Виховна година: «Ціна однієї хвилини»Ціннісне ставлення до себе, держави , суспільства27.01Класні керівники6 - 7
8.Тематичний захід «27 січня – міжнародний день пам’яті жертв Голокосту »Цігнністне ставлення до держави та суспільства , до себе27.01Класні керівники8 - 11
9.Випуск стіннівок «Моя шкільна родина – історії краплина»Ціннісне ставлення до людини родини культури мистецтваДо 25.01Класні керівники5 – 11
10.Тематичний захід«Пам’яті тридцяти» (29 січня – День пам’яті загиблих під Крутами)Ціннісне ставлення до держави та суспільства27.01Класні керівники6 - 8
11.Загальношкільний рейд «Скажімо «Ні» запізненням »січеньПедагог-організатор1 - 11
12.Виховні заходи «Зимові свята»Ціннісне ставлення до культури та мистецтва, держави та суспільства12.-13.01ЗНВР Класні керівники Педагог-організатор,1-11
14Профілактична робота з учнями, які потребують особливої уваги. (перевірка даних соціального паспорту школи та класів)Протягом місяцяЗНВР Класні керівники 1-11 кл.1-11
15Бесіди « Ми народженні, щоб нести відповідальність за своє здоров’я, життя, істинну любов» ( з проблем статевого виховання)Протягом місяцяКласні керівники7-9

Лютий

Місячник здорового способу життя, фізкультури та спорту

«Здоров’я мати – вік біди не знати!» та ціннісного ставлення особистості до культури і мистецтва

Мета місячника: забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді охорона та зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей, виховання потреби в регулярних заняттях фізичною культурою. Формування у молоді моральності , переконання і потреби поводити себе згідно з моральними нормами , що діють в суспільстві.

04.02 - Міжнародний день боротьби з раком

10.02-День безпечного інтернету

14.02 – День Святого Валентина

15.02 -День вшанування учасників бойових дій на тереторії інших держав

20.02- День Героів Небесноі Сотні

21.02 – Міжнародний день рідної мови

№ ппЗ м і с тНапрям роботиДатаВідповідальніКласПримітка
1.Тиждень сприяння здоровому способу життя «Зроби свій вибір на користь здоров’я » Акція «Здоровим бути модно!»Ціннісне ставлення до себе06-10.02ЗНВР Педагог-організатор Класні керівники1-11
2.Відзначення Дня Святого Валентина: Поштова скринька «Святкові валентинки» (5-11 кл.) Розважально-пізнавальний турнір «День Святого Валентина» (2-4 кл.)Ціннісне ставлення до себе, до культури та мистецтва14.02Педагог-організатор5 – 11
@ ва»Перегляд відеосюжетів: «Афганістан - ти серця мого біль» Інформаційна хвилина: «15 лютого - День пам′яті героїв-афганців»Ціннісне ставлення до себе, до держави, суспільства15.02- 17.02Педагог-організатор,5- 11
Гра-вправа «Чарівні слова»Ціннісне ставлення до себе17.02Класні керівники1-4
4.Свято «У мові моїй краса і неповторність» (21.02 – Міжнародний день рідної мови )Ціннісне ставлення до мистецтва та культури, до держави та суспільства21.02Вчителі української мови та літератури5 – 11
5.Конкурс читців «Україно, ти для мене диво» (до Міжнародного дня рідної мови – 21.02.)Ціннісне ставлення до мистецтва та культури, до держави та суспільства20-23.02учителі літератури .5 - 11
6.Проведення класних годин із правового виховання «Право кожної дитини – право на навчання».Ціннісне ставлення до себе23-24.02Класні керівники1-11
7.Фотовиставка«Краса моєї Батьківщини»28.02-10.03Педагог-організатор1 – 11
8. 9.Зустріч з учасниками АТО «Герої не вмирають» Година спілкування «Сто крилатих героїв у небо злетіло»Ціннісне ставлення до людей12.02 23.02Класні керівники Класні керівники1 – 4 8 - 11

Березень

Місячник родинно – побутової культури

«Тепло сімейного вогнища»

Мета місячника: Залучити батьків , усіх дорослих членів родини у виховний процес як рівноправних учасників ; формування педагогічної культури сучасної сім’ї та допомога батькам у їхній психолого–педагогічній самостійності ; розвиток інтересів до традицій свого народу , своєї родини .

08.03 – Міжнародний жіночий день

09.03–10.03 – Шевченківські дні

11.03 –День визволення Новомиргородщини від німецько-фашистських загарбників

20.03-Всесвітній день сну

21.03 –Всесвітній день поезії

22.03- Всесвітній день водних ресурсів

27.03 – Всесвітній день театру

24.03 - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

№ ппЗ м і с тНАПРЯМ РОБОТИДатаВідповідальніКласПримітка
1.Заходи до Міжнародного жіночого дня: Святкові вогники: «У світі усе починається з мами» (1-2 кл.) Виставка газет– вітань «8 Березня - свято весни» (5-11 кл.) Святкове привітання «Зі святом вас, дівчата»Ціннісне ставлення до мистецтва та культури03.03 – 07.03Класні керівники1– 11
2.Святковий концерт-привітання зі святом 8 Березня для працівників школи «Вітаємо, любі жінки»Ціннісне ставлення до мистецтва та культури07.03ЗНВР, педагог-організатор1 – 11
3Виховні години: 1.«Сьогодення і майбутнє України і української книги» 2.«Подорож мережею Інтернет: відкриті наукові архіви, електронні бібліотеки, віртуальні музеї, світ електронних словників, електронна культура, термінологічні довідники» 3.«Молодіжна субкультура» (виховний захід з використанням ІКТ)Ціннісне ставлення до мистецтва та культури17.03 17.03Класні керівники7-8 5 – 11
4.Шевченківська декада у школі (за окремим планом) “Слово, пісне, душа Кобзарева, ви – окраса і суть нашого життя”.Ціннісне ставлення до мистецтва та культури6.03-10.03Класні керівники1 – 11
5.Відкритий виховний захід «Славетний син великого народу»Ціннісне ставлення до мистецтва та культури до держави та суспільства10.03.Класні керівники5 - 11
6.Урок-тренінг «Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду в очі скаже» Свято «Промінчики ввічливості»Ціннісне ставлення до себе17.03Класні керівники5 – 7 1 – 4
7.Виставка учнівських поробок «Світ моїх захоплень»Ціннісне ставлення до мистецтва та культури до держави та суспільства13.03Класні керівники5 – 11
8.Виховні години «Повага – ниточка, що з’єднує покоління».Ціннісне ставлення до мистецтва та культури до держави та суспільства23.03 – 24.03Кл. керівники1 – 11
9.Літературно-музична композиція «Ліна Костенко: я вибрала собі долю сама»Ціннісне ставлення до держави та суспільства26.03Вчителі літератури5 – 11

Квітень

Місячникекологічного виховання

«Ти на Землі – Людина! Захоплюйся, дивуйся,

усміхнись і бачити красу навколо вчись!»

Мета місячника:Формування в учнів екологічної культури , усвідомлення себе частиною природи ; виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство , як основу життя на Землі ; залучення вихованців до активної екологічної діяльності ; виховання в учнів нетерпимого ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

01.04 – День гумору.Міжнародний день птахів

02.04-Міжнародний день дитячої книги

06.04-Всесвітній день мультфільмів

07.04 – Всесвітній день здоров’я

11.04-Міжнародний день визволення вязнів фашистських таборів

12.04 – День космонавтики

18.04 – Всесвітній день довкілля

18.04-Міжнародний день памяток і визначних місць

22.04 – День Землі

26.04 – День Чорнобильської трагедії

№ ппЗ м і с тНапрям роботиДатаВідповідальніКласПримітка
1.Година спілкування «Формула здорового способу життя»Ціннісне ставлення до природи7.04Класні керівники1’- 11
2.Виставка тематичної літератури до Всесвітнього дня авіації та космонавтики. Виховний захід «Ми у космос летимо»Ціннісне ставлення до природи14.04 – 21.04Бібліотекар Класні керівники5 – 11 1 - 11
3.Виховні години «Якщо хочеш змінити світ на краще, починай робити це сьогодні».Ціннісне ставлення до родини та людиниКвітеньКласні керівники,1 – 11
4.Операція ЧП (чистота та порядок) (упорядкування пам’ятників, території школи).Ціннісне ставлення до праціКвітень -травеньКласні керівники5– 11
5.22 квітня – Всесвітній день Землі, Інформаційна година: «Екологічна ситуація в світі», присвячена Міжнародному Дню Землі.Ціннісне ставлення до природи21.04Класні керівники.8 – 11 1-7
6.Година Памяті “Чорнобиль – біль України”.Ціннісне ставлення до природи26.04Педагог-організатор5 – 11
8.Виставка Великодніх писанок «Яйце-райце».Ціннісне ставлення до мистецтва та культури18-20.04Класні керівники1 – 4
9.Відкрита виховна година «Великодні дзвони б’ють».Ціннісне ставлення до мистецтва та культури28.04Класні керівники8
10.Виховна година: «Вода – безцінне багатство, бережіть її» Свято птахів «Птахи – наші друзі»Ціннісне ставлення до природи15. 04Класні керівники5-11 1 – 4
12.Брейн – ринг для учнів 9-х класів до Дня довкілляЦіннісне ставлення до природи25.04Учитель біології8
14.Тиждень цивільного захисту «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати!»Ціннісне ставлення до природи, до себеЗНВР, педагог-організатор, класні керівники1-11

Травень

Місячник національно-патріотичного виховання

«Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм»

Мета місячника: Привернути увагу учнів до збереження культурно -історичної пам’яті народу ; утвердження принципів вселюдськоі моралі, правди ; забезпеченнядуховноі єдності поколінь,виховання поваги до батьків; формування усвідомлення взаємозвязку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю.

01.05 – Міжнародний день солідарності трудящих

03.05-День Сонця

05.05 – День Європи

08-09.05 – День Памяті і примирення

10.05– День матері

15.05 – Міжнародний день сім’ї

16.05-День Європи

18.05-Міжнародний день музеїв

22.05 – День вишиванки

24.05-День словянської писемності і культури


№ ппЗ м і с тНапрям роботиДатаВідповідальніКласПримітка
1.Відзначення Дня Європи: проведення бесід для учнів «Об’єднана Європа й Україна – колективна безпека» Свято «Вишивана моя Україна»Ціннісне ставлення до держави суспільства до себе05.05Класні керівники1-11
2.Операція «Зірка пам’яті» (протягом місяця)Ціннісне ставлення до держави суспільства до себе8.05ЗНВР Класні керівники5 – 11
3.Тематична година до Дня Перемоги: «Подвиг непідвладний часу»Ціннісне ставлення до держави суспільства до себе08.05Педагог-організатор1-11
4.Уроки мужності « Вічна слава героям !»Ціннісне ставлення до держави суспільства до себеТравеньКласні керівники1 – 11
5.Родинні свята до Дня матері «Мамо, тобі низесенько вклонюсь».Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культури12.05Класні керівники1 – 6
7.Свято «Прощавай Букварику».Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культуриТравеньКласні керівники1
8.Тиждень знань безпеки дорожнього руху «МИ – учасники дорожнього руху»Ціннісне ставлення до держави суспільства до себеКласні керівники1 – 11
9.Свято «Школо наша початкова, прощавай!» (випуск із початкової школи).Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культуриКінець травняКласні керівники4
10.Випуск тематичних стіннівок «Школо, прощавай, нас не забувай!»Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культуриТравеньКласні керівники9
11.Свято Останнього дзвоника «До побачення, школо, дивоцвіте палкий!».Ціннісне ставлення до родини мистецтва та культуриЗНВР1 -11
12.Підготовка випускного вечораЦіннісне ставлення до держави суспільства до себе до родиниПротягом місяцяЗНВР, педагог-організатор11
Кiлькiсть переглядiв: 31824

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.